GÜNCEL ASAYİŞ/TRAFİK EKONOMİ SAĞLIK SİYASET SPOR YAŞAM YEREL HANIMLAR ÖZEL
İsmail KABAKDERE

Bayram İkramı

05 Eylül 2017, 00:26

İsmail KABAKDERE


Önceki gün sosyal medya hesabımdan caddelerimizde kazılarak oluşan çukurlardan ve asfalt atılmadan önce döşenen zemin mıcırının ilçe halkına yaşattığı sorunu ele alan bir paylaşımda bulundum.

“Bayramda eş dost, konu komşu, akrabalar şeker, baklava vb. ikramlarda bulunurken, sağ olsun belediyemizde bizlere bayram boyunca toz ikramında bulundular” şeklinde.

Yaptığım paylaşımıma, vatandaşlarda üzerinde ikamet ettikleri cadde ve mahallelerinde yaşadıklarını belediye mercilerine iletilmesi için dile getiren yorumlarla katkı sağlayarak sorunun bir nebzede çözülmesi noktasında seslerini benim paylaşımlarım aracılığı ile duyurmaya çalışmışlar.

Yorum yazanlar arasında bir arkadaşımız vardı ki, sosyal medya üzerinden kişisel paylaşım ile haberi birbirine karıştırarak güya beni uyarıcı yorum yazmış. Neymiş efendim, o cadde bayram öncesi asfalt için hazırlanmış, asfalt dökülecek sırada Milli Eğitim sürücü belgesi sınavı yapacağını söylemiş, o yüzden asfalt döküm işi bayram sonrasına kalmış. 

…mış   …mış   …mış

Bizim masal dinleme yaşımız geçti. Mışlı, mişli geçmiş zaman ekleriyle öldürecek zamanımız yok.

Adam ne diyor, “Ben senin okyanusta dalgalarla boğuştuğuna bakmam, sen gemiyi limana getirdin mi, getirmedin mi? Ben bu kısmına bakarım”

Sen işi yaptın mı?

Yapmadın mı?

Bütün mesele burada…

Önce iyice bir araştırıp ondan sonra haber yapmalıymışım.

Edindiğim bilgiye göre, haber ile kişisel paylaşımı birbirine karıştıran kişi belediyede müdür arkadaşın birine yardımcılık yapıyormuş.

Ben paylaşımda belediye başkanımızı da etiketleme yapmıştım. Yaptığı yorumu başkanda görecek, arkadaşımıza “aferin, bak beni ve ekibimizi çok güzel savunuyorsun” diyecek ve arkadaşımız paye alacak, başkanın gözüne girecek.

Güldüm ve yorumuna cevap vermedim.

Yaptığım paylaşıma video yükleme yaparken teknik bir sorun yaşandı ve paylaşım silindi.

Silinsin, önemli değil diyerek yeniden paylaştım ve altına notumu ekledim, “Konu ile ilgili açıklama yetkisi olan arkadaşlar açıklama yapsınlar, kraldan çok kralcılık yapmaya çalışanlar açıklama yapmaya kalkışmasınlar lütfen...” şeklinde.

Ertesi gün ise Belediye Başkanımızla yüz yüze görüştük ve kendisine de bunu “Başkanım her önüne gelen açıklama yaptığını sanarak, olur olmadık yorumlar yazmasın” diye söyledim.

Şimdi gelelim esas meseleye.

Bu güne kadar, gazeteciliğimi kullanarak hiçbir kişiden, hiçbir kuruluştan, hiçbir kurumdan şahsi meselemi halletmeleri yönünde bir istekte bulunmadım. Bu tür istekte bulunduğumu iddia eden varsa çıksın. Bu konuda, bu kadar da iddialıyım.

Arkadaşım yorum yazarak başkanın gözüne girecek demiştim ya hani, o arkadaşa tavsiyem şu, başkanın gözüne böyle girmeye çalışma arkadaşım. Bu tür çıkışlar sana rütbe vermez. Sen gerçekten başkanın gözüne girmek istiyorsan, eleştirenlere yorumlarla yetişmeye çalışarak enerjini boşa tüketme. O kadar çok enerjin varsa, başkanın ve belediyenin sana verdiği imkanlarla Osmancık’ı sokak sokak gez, nerede ne aksaklık, eksiklik var tespit et ve o eksiklik ile aksaklıkları gider ki, vatandaşta başkana teşekkür etsin, bu çalışmayı senin yaptığını bilen başkanda sana teşekkür etsin, gözüne gir. Her işin başında başkan duracak değil, sokakları gezerek eksiklik ve aksaklıkları başkan tespit edecek değil. Bunları başkan yapacaksa seni niye görevlendirdi oraya.

Sen o maaşı ne için alıyorsun?

Her eleştiriye yorumlar yaparak laf yetiştiresin diye mi?

Yoksa şehirde yaşanan olumsuzlukları olumlu hale getirmeye çalışmak için mi?

Eğer aksaklıklar giderilmiyor ve vatandaş sıkıntı yaşıyorsa, bu başkanın eksikliği değil, orada görev verdiği kişilerin görevlerini tam olarak yapmadıklarının göstergesidir.

Arkadaş aklı sıra, beni yaptığı yorum ile oyuna getirip meseleyi şahsileştirmeye çalışıyor.

Bunu başta da söyledim, tanıyanlarda bilir. Şahsi bir meselemi mesleğimle halletme yönüne gitmedim. Ben bu mesleği yapan bir kişi olarak sorduğum soruları, yaptığım paylaşımları, yazdığım köşe yazısı ve haberleri kamuoyu yani bu şehirde yaşayan insanlar adına yapıyorum. Ben bu çalışmaları yaparken gönüllü olarak yapıyorum ve hiçbir makam, mevki sahibinden de güç almıyorum.

Sen ise maaş alarak çalışmalar yapmak üzere görevlendirilmişsin.

Bence, sen zamanını ve enerjini aldığın maaşı hak etmek için harca.

Bırak yorumları, açıklamaları ilgili makam ve mevkide bulunan kişiler yapsın.

Sen başkanı gerçekten seviyorsan eğer,  başkanın gözüne işini en iyi şekilde yaparak gir ve yüzünü ağart ki, başkan vatandaşın eleştirilerine maruz kalmasın ve yıpranmasın.

Selam ve hürmetlerimle…

İsmail KABAKDERE

04 Eylül 2017

Bu haber 2948 defa okunmuştur.Paylaşİsmail KABAKDERE İsmail KABAKDERE
Bayram İkramı
İlkay yorulmaz İlkay yorulmaz
DÜRÜST OLMAYANLARA KİMLER İNANIR
Recai AKILLI Recai AKILLI
EN ZOR ZANAAT
Şükran ÜST Şükran ÜST
KÜLTÜR EMPERYALİZMİ YAPANLARIN KARŞISINA HEP BERABER DURALIM
Yazarlardan Yazarlardan
Demokrasi tutkumuzun meşalesi

Nöbetçi Eczaneler


FACEBOOK'TA BEĞEN

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Osmancık Nethaber
Copyright © Telif Hakları Osmancık Nethaber'e Aittir-Osmancık/Çorum