GÜNCEL ASAYİŞ/TRAFİK EKONOMİ SAĞLIK SİYASET SPOR YAŞAM YEREL HANIMLAR ÖZEL
Osmiad, Osmancık İş Dünyasını İftarda BuluşturduTarih 17 Temmuz 2014, 14:46 Editör: Editör Editör

Osmiad, Osmancık İş Dünyasını İftarda Buluşturdu

Osmancık İşadamları Derneği (OSMİAD) tarafından verilen iftarda ilçenin işadamları bir araya geldi.

Osmancık İşadamları Derneği tarafından Ramazan ayı nedeniyle Ganita Park Metro Tesislerinde iftar verildi.

Toprak Sanayi, Tekstil Sanayi, Çeltik Sanayi ve turizm başta olmak üzere ilçe ekonomisi oluşturan çeşitli sektörlerden işadamlarının yoğun katılım gösterdiği iftara Osmancık Kaymakamı Sezgin Üçüncü, Samsun Vezirköprü Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Garnizon Komutanı Üsteğmen İrfan Kıymaz, Belediye Başkanı Hamza Karataş, Emniyet Müdürü Uğur Çalışkan, Çorum Ticaret Borsası Başkanı Ali Bektaş, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Yakup Karaca, Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Karagöz, Malmüdürü Hüseyin Zengin, Ak Parti İlçe Başkanı Oğuzhan Kaya, CHP İlçe Başkanı Yunus Özbek, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, mimarlar, mühendisler, meslek odaları ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile çok sayıda işadamı katıldı.

Derneğin her yıl Ramazan ayında geleneksel olarak iftar programı düzenlediğini ifade eden OSMİAD Başkanı Sakin Bilge, Ramazan vesilesi ile ilçe ekonomisini oluşturan bütün sektörlerin temsilcilerinin bir araya geldiğini ifade etti.

Osmancık’ta İşadamlarının birlik, beraberlik ve kaynaşma duygusuna önem verdiğini kaydeden Bilge, bunun zaman zaman bazı organizasyonlarda öne çıktığını belirterek iftara katılanlara teşekkür etti.

Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş da OSMİAD’ın iftarı vesilesiyle işadamları ile bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Başkan Karataş “Ramazan bolluk ve bereket ayıdır. Kardeşlik ve dostluğun pekiştiği bir aydır. İnşallah ilçemizde olduğu gibi ülkemizde ve tüm İslam dünyasında da dostluk ve kardeşliğin artmasına vesile olur. İnşallah Ramazan ayı ilçemize ve ülkemize bereket getirir. Bu mübarek günde bizleri bir araya getirdiği için OSMİAD yetkililerine teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

İftarın ardından tesisin botanik bahçesinde bir araya gelen işadamları ilçe ekonomisini ve sanayi sektörünün gelişimini değerlendirdi.

  |  Bu haber 5798 defa okunmuştur.

Paylaş

Ekonomi  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Osmancık Gazetesi Yeni Sahiplerinde

Osmancık Gazetesi Yeni Sahiplerinde Osmancık’ta 2009 yılından beri yayın yapan ve haftada 3 gün yayınlanan Osmancık Gazetesi el değiştirdi.

TTNET’in Çorum Çağrı Merkezini Osmancıklı Firma Yaptı

TTNET’in Çorum Çağrı Merkezini Osmancıklı Firma Yaptı Çorum’a TTNET tarafından yaptırılan bin 500 metrekarelik çağrı merkezini üstlenen Osmancık Dörtçelik binayı tamamla...

Çilek, Dodurgalıların Yeni Gelir Kapısı Oldu

Çilek, Dodurgalıların Yeni Gelir Kapısı Oldu Dodurga ilçesinde geçen yıl üretimine başlanan çilek, ilçe halkının yeni gelir kapısı oldu.

Çorum’dan 150 Milyon 718 Bin Dolarlık İhracat

Çorum’dan 150 Milyon 718 Bin Dolarlık İhracat Çorum’un ihracat rakamlarındaki artış sürüyor.

Aybir Mutfak Sektöründe Lider Olma Yolunda İlerliyor

Aybir Mutfak Sektöründe Lider Olma Yolunda İlerliyor Osmancık’ta yaklaşık 45 yıldır ahşap sektöründe faaliyet gösteren Aybir kardeşler, mobilya sektöründe de doğru atıl...

İnşaat Sektöründe Osmancık’ta bir ilk!

İnşaat Sektöründe Osmancık’ta bir ilk! Osmancık'ta sağlamlaştırılmış zemin sistemli inşaatlar yükselecek.

Kargı-Kızılırmak HES'in yatırım tanıtımı için Çorum'da tören düzenlendi.

Kargı-Kızılırmak HES'in yatırım tanıtımı için Çorum'da tören düzenlendi. Kargı-Kızılırmak HES'in yatırım tanıtımı için Çorum'da tören düzenlendi.Hidroelektrik Santrali yatırımının ...

Bakan Şimşek: 100 liralık elektrik faturasının enerji bedeli 55,2

Bakan Şimşek: 100 liralık elektrik faturasının enerji bedeli 55,2 Şimşek, tüketiciye gelen 100 liralık elektrik faturasının; 55,2 lira enerji bedeli

OSMANCIK DED'TEN KONFERANSA DAVET

OSMANCIK DED'TEN KONFERANSA DAVET Osmancık Belediyesi ile Dil ve Edebiyat Derneği Osmancık Şubesi tarafından düzenlenen “Küresel Krizin Türkiye Ekono...
İsmail KABAKDERE İsmail KABAKDERE
Bayram İkramı
İlkay yorulmaz İlkay yorulmaz
DÜRÜST OLMAYANLARA KİMLER İNANIR
Recai AKILLI Recai AKILLI
EN ZOR ZANAAT
Şükran ÜST Şükran ÜST
KÜLTÜR EMPERYALİZMİ YAPANLARIN KARŞISINA HEP BERABER DURALIM
Yazarlardan Yazarlardan
Demokrasi tutkumuzun meşalesi

Nöbetçi Eczaneler


FACEBOOK'TA BEĞEN

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Osmancık Nethaber
Copyright © Telif Hakları Osmancık Nethaber'e Aittir-Osmancık/Çorum