GÜNCEL ASAYİŞ/TRAFİK EKONOMİ SAĞLIK SİYASET SPOR YAŞAM YEREL HANIMLAR ÖZEL
Eski Hastane Binası Ne Olacak?Tarih 22 Ocak 2014, 00:18 Editör: Editör Editör

Eski Hastane Binası Ne Olacak?

Sağlık Bakanlığı tarafından Osmancık'ta yapımına başlanan 100 yataklı devlet hastanesi teslim aşamasına geldi.

 

2012 yılının Mayıs ayında temeli atılan hastanenin bugüne kadar yaklaşık yüzde 95’i tamamlanırken, hastane inşaatının 2014 yılı Ocak ayı sonuna doğru iç ve dış mekanlardaki birkaç küçük eksikliklerin tamamlanarak teslim edilmesi planlanıyor.

İç donanımı ve çevre düzenlemesi tamamlanan yeni hastane binasının tesliminin ardından taşınma işlemlerine başlanacağı ve şubat ayı içinde de açılış töreninin ardından hizmete gireceği öğrenildi.

Yeni hastane binasına taşınmanın ardından ise mevcut hastane binasının durumunun ne olacağı vatandaş arasında merak konusu haline dönüştü.

Kimi söylentilere göre, eski hastane binası özel bir şirket tarafından kiralanarak ticari amaç için, kimi söylentilere göre Hitit üniversitesine bağlı bir fakültenin kurularak gemici bölgesindeki hareketliliğin bu şekilde devam ettirileceği yönünde.

Alınan duyumlar doğrultusunda konu ile ilgili Osmancıklıların görüşlerine başvurarak bina ile ilgili önerilerini aldık.

Görüşlerine başvurulan vatandaşlar, eski hastane binasına Hitit Üniversitesine bağlı bir fakültesinin gelmesinin Gemici bölgesi için olumlu bir kazanım olacağı yönünde görüş bildirdiler. Konu ile ilgili siyasilere büyük görevler düştüğünü dile getiren Osmancıklı vatandaşlar, böyle bir fırsatın değerlendirilememesi durumunda Gemici bölgesinin atıl bir yerleşim yerinden, bir mezradan farkının kalmayacağını belirttiler.

Eski hastane binasının bulunduğu konum itibariyle, çevresel faktörleriyle ilçeye kurulacak bir fakülteye rahatlıkla hizmet verebilecek kapasiteye sahip bir bina olduğunu dile getirdiler.

Siyasilerden ve yöneticilerden bir ricada bulunan vatandaşlar, “yetkililerin konu üzerine hassasiyetle eğilmelerini istiyoruz. Fırsatlar zamanında değerlendirildiğinde değerini bulur. Gemici bölgesini öldürmek istemiyorlarsa eğer, yanında yeni kurulacak olan Gençlik merkezi ve çevresindeki büyük bir yeşil alanı olan bu binayı Hitit üniversitesinin kurulacak bir fakültesini ilçemize getirerek değerlendirsinler” diyerek taleplerini dile getirdiler.


  |  Bu haber 11880 defa okunmuştur.

Paylaş

Yerel  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Bayramlaşma programı

Bayramlaşma programı Bayramlaşma programı belli oldu.

OSMANCIK KAYMAKAMI İBRAHİM KÜÇÜK’TEN BAYRAM MESAJI

OSMANCIK KAYMAKAMI İBRAHİM KÜÇÜK’TEN BAYRAM MESAJI Birlik, beraberlik ve yardımlaşma ile toplumsal dayanışmanın üst düzeyde yaşandığı bir bayrama daha ulaşmak üzereyi...

PARKE TAŞINA İKRAMLI TEŞEKKÜR

PARKE TAŞINA İKRAMLI TEŞEKKÜR Osmancık Belediyesi’nin Yeşilçatma Mahallesi Yedikızlar Tepesi’nde gerçekleştirdiği parke ve bordür taşı çalışmalar...

OSMANCIK BELEDİYESİ’NDEN UÇSUZ BUCAKSIZ HİZMET

OSMANCIK BELEDİYESİ’NDEN UÇSUZ BUCAKSIZ HİZMET Osmancık Belediyesi hizmette gerçek anlamda sınır tanımıyor. İlçenin en uç köşesinde park yapımına başlandı.

ÜLKÜCÜ ŞEHİT MEHMET ÇIPLAK MEZARI BAŞINDA ANILDI

ÜLKÜCÜ ŞEHİT MEHMET ÇIPLAK MEZARI BAŞINDA ANILDI 10 Aralık 1977 yılında Osmancık’ta şehit edilen ülkücü şehit Mehmet Çıplak mezarı başında dualarla anıldı.

OSMANCIK BELEDİYESİ PERSONELİNE "E-DEVLET SİSTEMİ" SEMİNERİ

OSMANCIK BELEDİYESİ PERSONELİNE Osmancık Belediyesi personeline e-devlet sistemi ile ilgili seminerler verildi.

ÖĞRETMENLER MÜZİKLİ YEMEKLİ EĞLENCE İLE GÜNLERİNİ KUTLADILAR

ÖĞRETMENLER MÜZİKLİ YEMEKLİ EĞLENCE İLE GÜNLERİNİ KUTLADILAR Osmancık Kaymakamlığı ve Belediyesi, Öğretmenler Günü nedeniyle öğretmenlere yemek verdi. İşletmeciliğini Saniye v...
İsmail KABAKDERE İsmail KABAKDERE
Bayram İkramı
İlkay yorulmaz İlkay yorulmaz
DÜRÜST OLMAYANLARA KİMLER İNANIR
Recai AKILLI Recai AKILLI
EN ZOR ZANAAT
Şükran ÜST Şükran ÜST
KÜLTÜR EMPERYALİZMİ YAPANLARIN KARŞISINA HEP BERABER DURALIM
Yazarlardan Yazarlardan
Demokrasi tutkumuzun meşalesi

Nöbetçi Eczaneler


FACEBOOK'TA BEĞEN

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Osmancık Nethaber
Copyright © Telif Hakları Osmancık Nethaber'e Aittir-Osmancık/Çorum