GÜNCEL ASAYİŞ/TRAFİK EKONOMİ SAĞLIK SİYASET SPOR YAŞAM YEREL HANIMLAR ÖZEL
Yöneticilerimizi Yönlendirelim, İhtiyaçlarımızı GörelimTarih 15 Nisan 2013, 16:03 Editör: Editör Editör

Yöneticilerimizi Yönlendirelim, İhtiyaçlarımızı Görelim

             Birileri bulundukları çevrenin kalkınmasına veya bilinçlenmesine, bilgilenmesini görev bilir. Fikirleri ile kamuoyunu aydınlatır, topluma fayda sağlarlar. Toplum bunları okur, takip eder

            Ne lazım? Bir kalem, bir klavye, makinede de A4 kağıdı varsa yazda yaz. İyide, bu yazılanlardan toplum bilinçlenmeli ve bilgilenmeli, yanlışlar düzeltilmeli yeni hizmetler için fikirler üretilmelidir.

             Birileri bir zamanlar kalkmış şehir içinde mezbelelik yağ kokuları ile dolmuş çevreye görüntü kirliliği yaratan şehrin ortasındaki sanayiyi, Göl belin doruğuna taşımıştır. Yedi kilometre Osmancığa ait yol boyu tesisler, atölyelilerle donanmış, günde binlerce vasıtanın uğrak yerine taşımış sanayi.

            Herkesin arka cebinde bir kontrol kalemi, tornavida ile ustalık yaptığı zamanlarda, kaliteyi artıma anlamında birileri de bu memlekete hizmet adına Endüstri Meslek Lisesinin Elektrik Bölümünü açmış sonuçta bugünkü o büyük hizmet ve binası memlekete kazandırılmıştır.

            Biri öğretmen evini açmış ilçeye birileri turizm gibi çok önemli bir dernek kurmuş kaybolmakta olan Osmancık tarihinin geçmişini kurtarmaya çalışmış… Örnekler pek çoktur.

            Fevkalade çalışmalar bunlar.

            Osmancık’ta bugün  saydığım veya sayamadığım değişik hizmetlerde bulunmuş dönen çarkın o çelik dişlilerinden tahminen en az 100 kışı çok yaşlanmış yıpranmış belleri bükülmüş küçülmüş gözleri görmez elleri titrer hapını yutamaz asını pişiremez sobasını yakamaz olan insanlarla dolu bunlar bu çevrenin çınarları, o aslanlar bugün birer zavallı camlarındaki tozdan dışarıyı dahi görmekte zorlanıyorlar.

           E hayat şartları da değişti oğulları kızları okudular, mühendis, doktor, asker, öğretmen oldular. Görevleri icabı çalışmaya gittiler. Sağ olsunlar telefonla arar uzaktan hatırlarını sorar oldular. Onlar apartmanlarda kaloriferli sıcak sulu evlerde bizim ihtiyarlarımızı o eski evlerinde yapayalnız kaldılar.

           Sevgili idareciler, sevgili söz sahibi insanlar, yetkililer gelin yıllardır harabe halinde duran eski hükümet konağı binamızın yerine bu insanlarımızın barına bilmelerini, dinlene bilmelerini sağlayacak bir proje geliştirelim. Oraya o yaşlıya bakan, yanından hiç ayrılmayan, bir hasta yardımcısı, bas ucunda doktoru, etrafında temizliğini sağlayan, suyunu, sıcak çorbasını içiren hizmetlileri, tertemiz sıcak sev katlı eller ile onları ısıtan seven insanları olduğu bir yaşlı bakım evi yapalım.

            Bu vesile ile evlatlarına yük olmaktan yaslı ve çaresiz insanlar rahatsızlık çekmeyecekler, işleri güçleri icabı çalışan çocukları da dede ve ninelerine bakamama sıkıntısı yasamayacaklardır. Eski  Hükümet Konağı yeri şehrin ortasında olduğundan bahçesinden, havuzundan istifade ederler evlatları yakınları es ve dostları hep gelip geçerken hatırlarını sormaya uğrar hayır dualarını alır kurbanlarını keser sevindirir mutlu ederler.

           Oraya camii yapalım diyenleri duyunca bu yazıyı kaleme almak ihtiyacını hissettim. Eski  Hükümet Konağı 300 metre çevresinde 5 tane camii vardır. Hiç birisi Cuma günleri  hariç yarısına kadar dahi dolmuyor. Buraya camii yapalım diyenlerin bir daha düşünmelerini istedim.

                Kamuoyunun görüşlerine şahsi görüşüm olarak sunmak istedim. Yöneticileri toplumun ihtiyacı olan eksiklerini tamamlamaya yönlendirelim.

Enerjimizi, bu yönde kullanalım.

SAYGILARIMLA.

                                       

                                                                                                              Servet SAYIN

                                                                                                  Emekli Milli Eğitim Şube ve

                                                                                                       Öğretmen Evi Müdürü


  |  Bu haber 6004 defa okunmuştur.

Paylaş

Okuyucu Mektubu  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Dört Yıl Önce Geldiği Osmancık'ı Unutamamış

Dört Yıl Önce Geldiği Osmancık'ı Unutamamış Dört yıl önce geldiği Osmancık’ı unutamayan, Nedim Bayram’ın kendi kaleminden Osmancık anısı.

Vatandaştan Belediyeye Dilekçe

Vatandaştan Belediyeye Dilekçe Defalarca şifahen belediyeye ilettikleri isteklerine cevap alamayan bir grup vatandaş seslerini bizim aracılığımızl...

BÜYÜK OSMANCIK DEPREMİNDE ÖLEN BABASININ FOTOĞRAFINI ARIYOR

BÜYÜK OSMANCIK DEPREMİNDE ÖLEN BABASININ FOTOĞRAFINI ARIYOR Büyük Osmancık depreminde 6 aylık bebekken babası ölen, Osmancıklı Özcan Aysoy, simasını dahi bilmediği babasına ai...
İsmail KABAKDERE İsmail KABAKDERE
Bayram İkramı
İlkay yorulmaz İlkay yorulmaz
DÜRÜST OLMAYANLARA KİMLER İNANIR
Recai AKILLI Recai AKILLI
EN ZOR ZANAAT
Şükran ÜST Şükran ÜST
KÜLTÜR EMPERYALİZMİ YAPANLARIN KARŞISINA HEP BERABER DURALIM
Yazarlardan Yazarlardan
Demokrasi tutkumuzun meşalesi

Nöbetçi Eczaneler


FACEBOOK'TA BEĞEN

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Osmancık Nethaber
Copyright © Telif Hakları Osmancık Nethaber'e Aittir-Osmancık/Çorum