GÜNCEL ASAYİŞ/TRAFİK EKONOMİ SAĞLIK SİYASET SPOR YAŞAM YEREL HANIMLAR ÖZEL
Sarıgül’den Çorum’un Köylerine ZiyaretTarih 01 Eylül 2017, 02:11 Editör: Editör Editör

Sarıgül’den Çorum’un Köylerine Ziyaret

Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Çorum’un köylerine ziyaretlerde bulundu.

Şişli’de yaşayan yaklaşık 4 bin Çorumluyu temsilen, Şişli’de emlakçılık ve müteahhitlik yapan Fatih Gök’ün davetlisi olarak Gelen Sarıgül, kalabalık bir toplulukla Osmancık’ta karşılandı.

Karşılamaya, Osmancık Belediyesini Temsilen Belediye Meclis üyeleri İzzet Karakaş, Abdulkadir Delibaş, İsmail Gömeç, İnal Köyü ve Maksutlu Köyü muhtarları ile kalabalık vatandaş topluluğu katıldılar.

İşadamı ve belediye meclis üyesi İzzet Karakaş’ın organize ettiği kahvaltı ve Halk ozanı Rüştü Şeker’in Sarıgül’e yazdığı bir şiiri türkü olarak okumasının ardından ziyaret edilecek köylere gidilmek üzere hareket edildi.

İlk olarak ziyaret edilen İnal Köyünde halk Sarıgül’ü köy meydanında bulunan muhtarlık binası önünde karşıladılar.

İkram edilen çay eşliğinde İnallılara bir konuşma yapan Sarıgül, “Buraya gelişimin tek amacı var, o da bu güzel İnal köyümüzü yerinde görmek. Kışın her ne kadar İstanbul’a gelseniz bile yazın buradasınız ama iyi ki de gelmişim. Tam böyle bir cennet köşesi bir yerdesiniz.

Unutmayın her şey gelir geçer ama hemşerilik görevi hiçbir zaman gelip geçmez. Büyük şehirlerde, özellikle İstanbul’da aynı köylü olmanın, aynı toprağın insanı olmanın onurunu, gururunu, coşkusunu hep beraber yaşadığınızı görüyorum. Bir elin nesi var, iki elin sesi var. Bir yere gittiğiniz zaman, “ben kendi köylümün yanına, hemşerimin yanına, onun dükkanına gideceğim” diyorsunuz. Bu gerçekten önemli bir olaydır. Ben de istedim ki, sizleri bir kerede kendi köyünüzde göreyim. İlerde inşallah, Allah’ım bana farklı imkanlar verdiği zaman bir kez daha bu köye gelmek istiyorum. Bu köye bir kez daha geldiğim zaman inşallah bir gece kalmayı arzu ediyorum.

Bu gezimin asla ve asla siyasi bir nedeni yoktur, bu gezi tamamen bir dostluk gezisidir. Ben hayatım boyunca toprağımıza bağlı olan, bayrağımıza bağlı olan, “bismillah” diyerek inançlarımıza saygı gösteren herkesle beraber oldum. Ölçümüz nedir? Bayrağımız hep dalgalansın, toprağımız huzurlu olsun, ezanlarımız hiçbir zaman inşallah susmasın. Allah’ım bizim birliğimizi, beraberliğimizi her zaman ve her saman daim etsin. İnançlarımıza saygı göstereceğiz, inançsız bir adam boş bir tenekeye benzer. Allah’ım bizi inançlarımızdan geri koymasın. Kibirlenme olmadan, böbürlenme olmadan yolumuza devam edeceğiz. Kibirlenenleri de, böbürlenenleri de Allah’ta sevmez. Ne oldum değil, ne olacağım diyeceğiz. Gücümüzü koltuktan değil, gücümüzü önce Allah’ımızdan, sonrada bütün yurttaşlarımızdan alacağız” dedi.

Sarıgül, İnal ziyareti ardından, Maksutlu köyünü ziyarete giden ve kılınan öğle namazı çıkışında konuşma yaptı. Konuşmasında “Buraya gelip sizlerle beraber olmamın tek amacı şu, bizim Şişli bölgesinde oturan Çorumlu sayısı çok. Ben yıllardan beri Şişli bölgesinde oturan bütün yurttaşlarımızın köylerini, ailelerinin yaşadığı şehirleri geziyorum. Bugün Çorum’dayım ve sizlerle beraberim. İyi ki de geldim. Buraya ilk adım attığım andan itibaren hepinizin göstermiş olduğu o güzel ilgi için çok teşekkür ediyorum. İnşallah ben de sizlerin umutlu bakışlarını boşa çıkarmayacağım. Bir gün rabbim bana kısmet ederde, sizlerin de desteği ile başka bir noktada olup bu köye gelmeyi Allah’ım bana nasip eksin.

Benim sizlerden ricam şu, üç günlük dünyada bu köye gelip giden herkese aynı ilgiyi, aynı alakayı gösterin. Unutmayın ki, biz buradan gelip gidiyoruz, siz aynı Camimizde “bismillah” deyip sabah namazını, yatsı namazını, Cuma namazını burada kılacaksınız. Sakına sakın, gelip gidenler için birbirinizle tartışmayın, birbirinizle küskünlük yapmayın.  Siz birbirinizin dostluğunu hiçbir zaman unutmayın. Aynı çeşmeden su içeceğinizi, aynı bakkaldan alış veriş yapacağınızı, torunlarınızın düğünlerinde de beraber olacağınızı unutmayın. Ben istiyorum ki, sevgiyi paylaşın, güzelliği paylaşın. Ben istiyorum ki, hep beraber Allah’ım kısmet ederse bayrağımızdan ayrılmadan, toprağımızdan ayrılmadan ömür boyu camilerimizdeki o güzel ezan seslerimiz bitmeden huzur içerisinde, barış içerisinde, güzellikler içerisinde yaşayalım.  Her zaman için rabbime dua edelim ki, biz birbirimizle şerde yarışmayalım, inşallah birbirimizle hayırda yarışalım. Hayırlı işler yapmayı da Allah’ım inşallah bize nasip eder” dedi.

Sarıgül, Maksutlu köyü ziyareti sonrası ise İstanbul’a gitmek üzere yola çıktı ve yol üzerinde bulunan Karapürçek köyüne de uğrayarak vatandaşlarla ayaküstü kısa sohbet etmeyi de ihmal etmedi.


  |  Bu haber 1094 defa okunmuştur.

Paylaş

Güncel  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Çorum’un ve Osmancık’ın Nüfusu Eriyor

Çorum’un ve Osmancık’ın Nüfusu Eriyor Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) 2017 yılı verilerine göre, Çorum’un nüfusu son 10 yılda 21.406 azaldı.

Seyir Halindeki Yolcu Otobüsü Yandı

Seyir Halindeki Yolcu Otobüsü Yandı Çorum’un Kargı ilçesinde seyir halindeki yolcu otobüsü alev aldı.

KPSS Merkezi Yerleştirme ve Sınavı 2018 Takvimi Belli Oldu

KPSS Merkezi Yerleştirme ve Sınavı 2018 Takvimi Belli Oldu Memur olma hayali kuran binlerce aday bu sorunun cevabını merak ediyor.

Bataklığa Saplanan İnek Kepçe Yardımıyla Kurtarıldı

Bataklığa Saplanan İnek Kepçe Yardımıyla Kurtarıldı Çorum’un Osmancık ilçesinde otlatılmak için götürüldüğü baraj gölü sahasında bataklığa saplanan gebe inek, itfaiye ...

Hak-İş İl Başkanı Köroğlu Osmancık’ta Üyeleriyle Bir Araya Geldi

Hak-İş İl Başkanı Köroğlu Osmancık’ta Üyeleriyle Bir Araya Geldi Çorum’un Osmancık ilçesinde çeşitli resmi kurumlarda görevli taşeron çalışanı üyeleriyle bir araya gelen, Hak-İş Ço...

Telefon Kabloları Baltayla Kesilerek Çalındı

Telefon Kabloları Baltayla Kesilerek Çalındı Çorum’un Osmancık ilçesine bağlı Kargı Köyünün iletişimini sağlayan telefon kablosu kimliği belirsiz kişi veya kişi...

Göçmen Çocuklar Her Şeyden Habersiz Parkta Oynadı

Göçmen Çocuklar Her Şeyden Habersiz Parkta Oynadı Çorum’un Osmancık ilçesinde, bir tır içerisinde yakalanan göçmen çocukların durumu yürek burktu.

Kavga Çıkan Tırda 224 Kaçak Göçmen Yakayı Ele Verdi

Kavga Çıkan Tırda 224 Kaçak Göçmen Yakayı Ele Verdi Çorum’un Osmancık ilçesinde kaçak göçmenleri taşıyan tırda kavga çıkınca 11’i kadın, 24’ü çocuk 224 göçmen yakayı e...

Osmancık İNDER’e yeni başkan

Osmancık İNDER’e yeni başkan Osmancık İnal Köyü Derneği’nin (İNDER) 4. Olağan Genel Kurulu dün gerçekleştirildi. Kongrede yeniden aday olmayan b...
İsmail KABAKDERE İsmail KABAKDERE
Bayram İkramı
İlkay yorulmaz İlkay yorulmaz
DÜRÜST OLMAYANLARA KİMLER İNANIR
Recai AKILLI Recai AKILLI
EN ZOR ZANAAT
Şükran ÜST Şükran ÜST
KÜLTÜR EMPERYALİZMİ YAPANLARIN KARŞISINA HEP BERABER DURALIM
Yazarlardan Yazarlardan
Demokrasi tutkumuzun meşalesi

Nöbetçi Eczaneler


FACEBOOK'TA BEĞEN

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Osmancık Nethaber
Copyright © Telif Hakları Osmancık Nethaber'e Aittir-Osmancık/Çorum