GÜNCEL ASAYİŞ/TRAFİK EKONOMİ SAĞLIK SİYASET SPOR YAŞAM YEREL HANIMLAR ÖZEL
Osmancık’ta Alt Yapısı Tamamlanan Caddeler AsfaltlanıyorTarih 09 Ağustos 2017, 13:23 Editör: Editör Editör

Osmancık’ta Alt Yapısı Tamamlanan Caddeler Asfaltlanıyor

Osmancık’ta alt yapı, doğalgaz ve elektrik hatlarının yer altına alınması çalışmaları nedeniyle kazılan caddeler ve sokaklar belediye tarafından onarılıyor.

Çarşı merkezindeki onarımların ardından Gemici Mahallesinde de çalışmalar başladı.

Gemici Mahallesinde doğalgaz hattı geçen ve kanalizasyon alt yapısı tamamlanan Sultan Hamit Caddesinde (Eski Hastane Yolu) asfalt çalışmalarına başlandı.

Belediye Başkanı Hamza Karataş, ilçenin tamamını kapsayan büyük alt yapı yatırımı ve doğalgaz çalışmaları nedeniyle neredeyse tüm cadde ve sokakların kazıldığını belirtti.

 
Kazılan cadde ve sokaklarda alt yapının tamamlanmasının hemen ardından belediyenin onarım çalışmalarına başladığını ifade eden Karataş “Şehir merkezinde doğalgaz hatları yapılıyor. Alt yapısı eksik olan yerlerde de kanalizasyon hatlarını yapıyoruz. İlçemizde bir daha altyapı sorunu söz konusu olmayacak şekilde kapsamlı bir çalışmaya giriştik. Bir taraftan da elektrik hatlarının yer altına alınmasını sağlıyoruz. Dolayısı ile neredeyse tüm caddelerimizde kazı çalışması var. Kazılan yerler doğalgaz, alt yapı ve elektrik hatları tamamlandıktan sonra ekiplerimizce yeniden onarılıyor. Tabi bu çalışmaların bir süreci var. Önce doğalgaz hatları yapılıyor. Daha sonra kanalizasyon ana hattı ve ardından bağlantı hatları tamamlanıyor. Son olarak da yolu tekrar eski haline getiriyoruz.” dedi.

GEMİCİ MAHALLESİNE YAPILAN YATIRIMLAR

Gemici, Gürleyik ve Çay Mahallerine önemli yatırımlar yapıldığını vurgulayan Karataş, şunları söyledi:

“Gemici, bu dönem şehrimizin en çok yatırım alan bölgesi haline geldi. Osmancık'ın ve bölgenin en güzel sosyal olanı olan Gemici Tabiat Parkı halkımızın hizmetine sunuldu. Kızılırmak Islah Projesi ile birlikte Gemici Sahili yeniden düzenleniyor. Gemici TOKİ konutları tamamlandı ve Ekim ayında teslim edilecek. Gemici, Gürleyik ve Çay Mahallelerimizin tüm alt yapısı tamamlanıyor. Yine bu mahallelerimizin bir bölümü bu sene doğalgaz kullanmaya başlayacak. Yeni İmar Planları ile imar problemi olan yerlerin bu problemi gideriliyor. Ayrıca yine bu bölgemizdeki Adatepe’ye de mesire alanı yapıldı. İnşallah önümüzdeki süreçte daha birçok hizmeti Gemici’ye sunmuş olacağız.”

OSMANCIK ŞANTİYEYE DÖNDÜ

Yılsonuna kadar birçok yatırımı tamamlamayı hedeflediklerini kaydeden Karataş, ilçenin adeta şantiyeye döndüğünü belirterek “Şu anda şehrimizde aynı anda birçok yatırım yapılıyor. Çünkü kısa sürede çok mesafe almak zorundayız. Yaklaşık 20 – 30 yıldır bekleyen hizmetler var. Bunların hepsine bir anda başladık ve bitireceğiz. Şehirlerarası Otobüs Terminali Kurban Bayramına hizmete açılacak. Osmancık Kalesi yılsonuna tamamlanacak. Derebaoğazı İçme Suyu Barajı yılsonuna tamamlanacak. Alt yapı ve doğalgaz çalışmalarını kış öncesinde bitirmeyi hedefliyoruz. Kızılırmak Islah ve Çevre Düzenlemesi hızla ilerliyor.  Bu yatırımlarla şehrimiz daha güzel olacak.” diye konuştu.

ALT YAPIDAN SONRA ASFALT BAŞLAYACAK

Başkan Karataş, Osmancık’ın tüm alt yapısının yılsonuna kadar tamamlanacağını belirterek doğalgaz ve alt yapının tamamlanmasının ardından kapsamlı bir asfalt programına başlayacaklarını sözlerine ekledi.

Haber Kaynağı: Belediye Basın Bürosu


  |  Bu haber 1076 defa okunmuştur.

Paylaş

Güncel  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Çorum’un ve Osmancık’ın Nüfusu Eriyor

Çorum’un ve Osmancık’ın Nüfusu Eriyor Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) 2017 yılı verilerine göre, Çorum’un nüfusu son 10 yılda 21.406 azaldı.

Seyir Halindeki Yolcu Otobüsü Yandı

Seyir Halindeki Yolcu Otobüsü Yandı Çorum’un Kargı ilçesinde seyir halindeki yolcu otobüsü alev aldı.

KPSS Merkezi Yerleştirme ve Sınavı 2018 Takvimi Belli Oldu

KPSS Merkezi Yerleştirme ve Sınavı 2018 Takvimi Belli Oldu Memur olma hayali kuran binlerce aday bu sorunun cevabını merak ediyor.

Bataklığa Saplanan İnek Kepçe Yardımıyla Kurtarıldı

Bataklığa Saplanan İnek Kepçe Yardımıyla Kurtarıldı Çorum’un Osmancık ilçesinde otlatılmak için götürüldüğü baraj gölü sahasında bataklığa saplanan gebe inek, itfaiye ...

Hak-İş İl Başkanı Köroğlu Osmancık’ta Üyeleriyle Bir Araya Geldi

Hak-İş İl Başkanı Köroğlu Osmancık’ta Üyeleriyle Bir Araya Geldi Çorum’un Osmancık ilçesinde çeşitli resmi kurumlarda görevli taşeron çalışanı üyeleriyle bir araya gelen, Hak-İş Ço...

Telefon Kabloları Baltayla Kesilerek Çalındı

Telefon Kabloları Baltayla Kesilerek Çalındı Çorum’un Osmancık ilçesine bağlı Kargı Köyünün iletişimini sağlayan telefon kablosu kimliği belirsiz kişi veya kişi...

Göçmen Çocuklar Her Şeyden Habersiz Parkta Oynadı

Göçmen Çocuklar Her Şeyden Habersiz Parkta Oynadı Çorum’un Osmancık ilçesinde, bir tır içerisinde yakalanan göçmen çocukların durumu yürek burktu.

Kavga Çıkan Tırda 224 Kaçak Göçmen Yakayı Ele Verdi

Kavga Çıkan Tırda 224 Kaçak Göçmen Yakayı Ele Verdi Çorum’un Osmancık ilçesinde kaçak göçmenleri taşıyan tırda kavga çıkınca 11’i kadın, 24’ü çocuk 224 göçmen yakayı e...

Osmancık İNDER’e yeni başkan

Osmancık İNDER’e yeni başkan Osmancık İnal Köyü Derneği’nin (İNDER) 4. Olağan Genel Kurulu dün gerçekleştirildi. Kongrede yeniden aday olmayan b...
İsmail KABAKDERE İsmail KABAKDERE
Bayram İkramı
İlkay yorulmaz İlkay yorulmaz
DÜRÜST OLMAYANLARA KİMLER İNANIR
Recai AKILLI Recai AKILLI
EN ZOR ZANAAT
Şükran ÜST Şükran ÜST
KÜLTÜR EMPERYALİZMİ YAPANLARIN KARŞISINA HEP BERABER DURALIM
Yazarlardan Yazarlardan
Demokrasi tutkumuzun meşalesi

Nöbetçi Eczaneler


FACEBOOK'TA BEĞEN

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Osmancık Nethaber
Copyright © Telif Hakları Osmancık Nethaber'e Aittir-Osmancık/Çorum