GÜNCEL ASAYİŞ/TRAFİK EKONOMİ SAĞLIK SİYASET SPOR YAŞAM YEREL HANIMLAR ÖZEL
İşte Böyle YıkıldıTarih 08 Haziran 2017, 10:08 Editör: Editör Editör

İşte Böyle Yıkıldı

 
Osmancık ilçesinde 13 yıllık asma köprü birkaç kepçe darbesiyle dakikalar içinde yerle bir oldu.
 
Bir hafta önce, 30 Mayıs 2017 tarihinde yazdığımız “Asma Köprüde Tehlike Çanları Çalıyor!” başlığı altında verdiğimiz haberimizde ıslah çalışmaları altında kalan asma köprüyü kullanan yaya vatandaşların tehlike ile burun buruna olduğuna dikkat çekmiştik.

Haberimiz üzerine çağrımızı dikkate alan yetkililer asma köprünün yıkım çalışmalarını başlatarak olası bir tehlikenin önlemini önceden almış oldular.

Bir hafta önce, “Kızılırmak nehri üzerinde bulunan ve 13 seneyi aşkın bir zamandır ilçenin iki bölgesini birbirine bağlayan asma köprünün kıyı ıslah ve dolgu sökme çalışmalarının sürdüğü sırada yayalara hala açık olması ve yayalar için her hangi bir güvenlik tedbiri alınmaması ise tehlike oluşturuyor” içerikli haberimizin ardından asma köprü birkaç kepçe darbesiyle dakikalar içinde yerle bir edildi.

Yıllarca bölgedeki ulaşımda önemli rol üstlenen asma köprü Kızılırmak ıslah çalışması nedeniyle yıkılmasına karar verildi. Yıkılmasına karar verilen ancak kıyı ıslah ve dolgu sökme çalışmalarının sürdüğü sırada yayalara hala açık olması ve yayalar için her hangi bir güvenlik tedbiri alınmaması nedeniyle tehlike oluşturduğunu haber yaptığımız asma köprü haberimizin ardından ilgili firma tarafından yıkıldı.

Halatların tutunduğu beton blokların kırıcılı kepçe ile yıkılmasının ardından kopan halatlara tutturulan ahşap kısımların yıkım çalışması başlamadan önce toplanmaması ise vatandaşların serzenişlerine neden oldu.

Kızılırmak kıyı ıslah çalışmalarını yürüten ve aynı zamanda da asma köprünün yıkımını gerçekleştiren firma yetkililerinin ifadelerine göre, yaklaşık bir hafta önce tahtaların toplanması yönünde belediyeye bildirimlerde bulunulduğu ve belediyenin ilgili birimi tarafından bu bildirimin dikkate alınmadığı öne sürüldü.


  |  Bu haber 2442 defa okunmuştur.

Paylaş

Güncel  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Çorum’un ve Osmancık’ın Nüfusu Eriyor

Çorum’un ve Osmancık’ın Nüfusu Eriyor Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) 2017 yılı verilerine göre, Çorum’un nüfusu son 10 yılda 21.406 azaldı.

Seyir Halindeki Yolcu Otobüsü Yandı

Seyir Halindeki Yolcu Otobüsü Yandı Çorum’un Kargı ilçesinde seyir halindeki yolcu otobüsü alev aldı.

KPSS Merkezi Yerleştirme ve Sınavı 2018 Takvimi Belli Oldu

KPSS Merkezi Yerleştirme ve Sınavı 2018 Takvimi Belli Oldu Memur olma hayali kuran binlerce aday bu sorunun cevabını merak ediyor.

Bataklığa Saplanan İnek Kepçe Yardımıyla Kurtarıldı

Bataklığa Saplanan İnek Kepçe Yardımıyla Kurtarıldı Çorum’un Osmancık ilçesinde otlatılmak için götürüldüğü baraj gölü sahasında bataklığa saplanan gebe inek, itfaiye ...

Hak-İş İl Başkanı Köroğlu Osmancık’ta Üyeleriyle Bir Araya Geldi

Hak-İş İl Başkanı Köroğlu Osmancık’ta Üyeleriyle Bir Araya Geldi Çorum’un Osmancık ilçesinde çeşitli resmi kurumlarda görevli taşeron çalışanı üyeleriyle bir araya gelen, Hak-İş Ço...

Telefon Kabloları Baltayla Kesilerek Çalındı

Telefon Kabloları Baltayla Kesilerek Çalındı Çorum’un Osmancık ilçesine bağlı Kargı Köyünün iletişimini sağlayan telefon kablosu kimliği belirsiz kişi veya kişi...

Göçmen Çocuklar Her Şeyden Habersiz Parkta Oynadı

Göçmen Çocuklar Her Şeyden Habersiz Parkta Oynadı Çorum’un Osmancık ilçesinde, bir tır içerisinde yakalanan göçmen çocukların durumu yürek burktu.

Kavga Çıkan Tırda 224 Kaçak Göçmen Yakayı Ele Verdi

Kavga Çıkan Tırda 224 Kaçak Göçmen Yakayı Ele Verdi Çorum’un Osmancık ilçesinde kaçak göçmenleri taşıyan tırda kavga çıkınca 11’i kadın, 24’ü çocuk 224 göçmen yakayı e...

Osmancık İNDER’e yeni başkan

Osmancık İNDER’e yeni başkan Osmancık İnal Köyü Derneği’nin (İNDER) 4. Olağan Genel Kurulu dün gerçekleştirildi. Kongrede yeniden aday olmayan b...
İsmail KABAKDERE İsmail KABAKDERE
Bayram İkramı
İlkay yorulmaz İlkay yorulmaz
DÜRÜST OLMAYANLARA KİMLER İNANIR
Recai AKILLI Recai AKILLI
EN ZOR ZANAAT
Şükran ÜST Şükran ÜST
KÜLTÜR EMPERYALİZMİ YAPANLARIN KARŞISINA HEP BERABER DURALIM
Yazarlardan Yazarlardan
Demokrasi tutkumuzun meşalesi

Nöbetçi Eczaneler


FACEBOOK'TA BEĞEN

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Osmancık Nethaber
Copyright © Telif Hakları Osmancık Nethaber'e Aittir-Osmancık/Çorum